Wystawa: "Przekraczać granice"

Data publikacji: 20.10.2023 r.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy "Przekraczać granice", inspirowanej życiem i twórczością Krzysztofa Pendereckiego. Wernisaż odbędzie się w czwartek 26 października o godz.18.00.

Autorzy: Jacek Balicki, Stanisław Białogłowicz, Andrzej Bembenek, Alina Bloch, Barbara Gancarz-Blonski, Tadeusz Błoński, Jan Bosak, Robert Bubel, Magdalena Bukowska, Andrzej Cieszyński, Robert Dudek, Ryszard Dudek, Andrzej Gosik, Maria Siuta-Górecka, Stanisław Górecki, Dariusz Stanisław Grabowski, Grażyna Jałowiec, Wacław Jałowiec, Ryszard Kalamarz, Piotr Albert Koczaj, Kinga Kolouszek, Antoni Kowalski, Ryszard Kucab, Leszek Kuchniak, Piotr Kukla, Hanna Ograbisz-Krawiec, Maciej Majewski, Antoni Nikiel, Paweł Olchawa,  Marek Olszyński, Lucjan Orzech, Rafał Pacześniak, Adam Papke, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Witold Pazera, Damian Pietrek, Adam Pociecha, Janusz Pokrywka, Marek Pokrywka, Przemysław Pokrywka, Roman Przewoźnik, Piotr Rędziniak, Andrzej Rułka, Jan Siuta, Ela Słonina, Jacek Sroka, Stanisław Stach, Adam Sypel, Ottó Szabó (Słowacja), Renata Szyszlak, Barbara Bokota-Tomala, Jerzy Tomala, Magdalena Uchman, Suren Vardanian, Piotr Woroniec, Piotr Wójtowicz.

Wystawa "Przekraczać granice", zorganizowana przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Dębicy, z stanowi kolejne z wydarzeń kulturalnych Międzynarodowego Festiwalu "Dębickie Korzenie" – Krzysztof Penderecki in memoriam. Nad festiwalem honorowy patronat roztoczyli: Pani Elżbieta Penderecka, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotr Gliński oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

przekracza granice