Wystawa: Grażyna Jałowiec

Data publikacji: 22.09.2023 r.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Grażyny Jałowiec pt. "...malarstwo - milcząca poezja". Wernisaż odbędzie się 29 września o godz.18.00.

Otwarcie wystawy uświetni recital Joanny Wacławskiej (sopran) i Olgi Piotrowskiej-Cender (fortepian).

Grażyna Jałowiec
Urodzona w 1956 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Studia na Wydziale Projektowania Form Przemysłowych i Architektury Wnętrz  Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w latach 1976-1981. Aneks z malarstwa w pracowni prof. Janusza Kaczmarskiego. Dyplom w1981r. W latach 1981-1990 – projektowanie i wykonywanie unikatowej odzieży; malarstwo na tkaninie. Współpraca z  galeriami w Krakowie, Lublinie i Bytomiu. Od 1990 r., 30 lat pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy. Twórczość w dziedzinach: malarstwo i rysunek. Prezentowała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Udział w corocznych Wystawach Środowiskowych w Galerii Sztuki MOK w Dębicy.

grazyna jalowiec