Wystawa: Agnieszka Chrzanowska-Małys

Data publikacji: 05.01.2024 r.

Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i tkaniny artystycznej Agnieszki Chrzanowskiej-Małys. Wernisaż odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00.

Agnieszka Chrzanowska-Małys
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach (specjalizacja: tkanina artystyczna). Studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom w Pracowni Malarstwa dr Michała Marka i Pracowni Multimediów dr hab. Przemysława Pintala, prof. uczelni, ASP. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w IV Pracowni Interdyscyplinarnej (sztuka z papieru) dr hab. Małgorzaty Buczek–Śledzińskiej, prof. uczelni, ASP im. Jana Matejki, aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Sprychy. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Przygotowanie pedagogiczne w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczestniczka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych krajowych i międzynarodowych. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Gliwicko-Zabrzański (od 2021, od 2023 wiceprezes) oraz Polskiego Komitetu InSEA-Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę (od 2019).