Przekraczać granice

Data publikacji: 27.10.2023 r.

Prace pięćdziesięciu sześciu artystów można zobaczyć na wystawie "Przekraczać granice", otwartej w ubiegły czwartek w Galerii Sztuki MOK.

Wernisażowi towarzyszył wyjątkowy performance zatytułowany "Między wierszami", autorstwa Hanny Ograbisz Krawiec. Działanie artystyczne odbyło się na instrumentach, które w całości są stworzone z papieru. Te wyjątkowe dzieła wprawili w brzmienie wykładowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu - Romuald Szałek i Tadeusz Karolczak, oraz student Seweryn Fryt.

Wystawa "Przekraczać granice", zorganizowana przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Dębicy, z stanowi kolejne z wydarzeń kulturalnych Międzynarodowego Festiwalu "Dębickie Korzenie" – Krzysztof Penderecki in memoriam.

relacja Debica.tv

fot. Ryszard Kucab, Bartosz Piechota