Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Galeria Sztuki działająca w strukturach Miejskiego Ośrodka Kultury, istnieje od 1986 roku. W kilku salach wystawowych, o łącznej powierzchni około 280 m², zorganizowanych zostało około 500 wystaw, artystów znanych i uznanych, jak też debiutantów rozpoczynających swą drogę twórczą. Galeria jest otwarta na wszelkie środki wyrazu plastycznego - malarstwo, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, prezentacje multimedialne i parateatralne. I dzięki tej różnorodności cieszy się zainteresowaniem miłośników sztuki. Tradycją są doroczne Wystawy Środowiskowe, które dają możliwość prezentacji wszystkim artystom związanym z Dębicką Galerią Sztuki. Organizowane są także wykłady dotyczące historii i teorii sztuki.

Od ponad dwudziestu lat prowadzona jest działalność edukacyjna, dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach „Szkoły Rysunku”, rozwijając swoje zainteresowanie plastyczne. Organizowane są także plenery malarskie dla uzdolnionej młodzieży, oraz dla profesjonalnych artystów. Galeria na co dzień współpracuje z różnymi instytucjami kultury w kraju i za granicą. Dzięki temu możemy prezentować bardzo interesujące wystawy artystów z różnych zakątków świata od Pekinu po Dublin.

Comiesięczne wernisaże gromadzą liczną grupę dębiczan, bliskich sobie duchowo. To dla wielu, po prostu miejsce spotkań, gdzie w szczególnej atmosferze mogą wymienić poglądy, nie tylko na temat sztuki. Galeria Sztuki MOK, to miejsce integrujące różne środowiska.


SZKOŁA RYSUNKU
I  GR - kl. I – III   szkoła podstawowa (poniedziałek od 16.00 – 17.30)
II GR - kl. IV – VI  szkoła podstawowa (czwartek od 16.00 – 18.00)
III GR - szkoła średnia (środa od 16.00 – 18.00)
IV  GR - osoby dorosłe (wtorek od 16.00 - 18.00)


Więcej informacji i zapisy:

Galerii Sztuki MOK w Dębicy, ul. Akademicka 8, tel.14 6702351, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy Galerii:
poniedziałek - piątek: 09.00 – 17.00
sobota: 10.00 - 14.00


 

Regulamin uczestnictwa w zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy

 

 

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech