Galeria Sztuki MOK oraz autorzy zapraszają na otwarcie wystawy grupy plastycznej „Kontrast”. Wernisaż odbędzie się 7 października br. o godz.19.00, wystawę będzie można zobaczyć przez kolejny miesiąc.

Grupa plastyczna „Kontrast” powstała na początku 2009 roku w związku z przygotowaniami do wystawy w Łucku. Zrzesza ona siedmioro artystów z Lubelszczyzny: Martę Andałę, Hannę Korzeniowską, Leszka Niewiadomskiego, Renatę Owczaruk, Jarosława Struka, Zbigniewa Strzyżyńskiego i Małgorzatę Wzorek. Łączy ich wspólne zainteresowanie pejzażem rozumianym i przetwarzanym w bardzo różny sposób, wspólny od kilku lat pobyt na plenerach malarskich i zawiązana na nich przyjaźń. Artyści z grupy "Kontrast" wykazują się dużą aktywnością.

W lutym 2009r. w Art. Gallery w Łucku na Ukrainie odbyła się ich pierwsza wystawa na której prezentowali ponad 80 obrazów, kolejne miały miejsce w Lublinie, Chełmie, Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Kuge (Dania), Włodawie, Białymstoku, Węgorzewie i Srokowie, Gdańsku, Lwowie (Ukraina), Lublinie i Gdyni.

Marta Andała

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich z siedzibą w Nowym Sączu oraz Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym. Uprawia malarstwo pastelowe, olejne i rysunek.

Hanna Korzeniowska

Hanna Korzeniowska : Urodzona w 1966 r. w Lublinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z grafiki w pracowni prof. Stanisława Góreckiego w 1992 r. Tworzy akwarele i obrazy olejne.

Leszek Niewiadomski

Leszek W. Niewiadomski urodził się 10 listopada 1953 roku w Lublinie. Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa w 1985 r. Studia podyplomowe w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w pracowni grafiki prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej w 1989 r.
Członek Związku Polskich Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Renata Owczaruk

Urodzona w Białej Podlaskiej. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Maksymiliana Snocha. Studia Podyplomowe w zakresie nauczania przedmiotu „Sztuka” na UMCS w Lublinie. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Jarosław Struk

Urodzony w 1966 r. w Białej Podlaskiej. Ukończył studium Reklamy Handlowej w Mińsku Mazowieckim, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom w 1995 r. w pracowni malarstwa Jacka Wojciechowskiego, studia podyplomowe w zakresie informatyki na PWSZ w Białej Podlaskiej. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Zajmuje się malarstwem (olej, pastel), rysunkiem, grafiką komputerową, projektowaniem oraz działalnością pedagogiczną.

Zbigniew Strzyżyński

Urodzony w 1955 r. w Nałęczowie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, Politechnikę Warszawską, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z wyróżnieniem w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszki, studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się rzeźbą medalierstwem, grafiką i malarstwem.

Małgorzata Wzorek

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mieczysława Hermana, studia podyplomowe w zakresie sztuki na UMCS. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków i Związku Polskich Artystów Plastyków.

Galeria zdjęć - Galeria