Do końca sierpnia w Galerii Sztuki MOK zobaczyć można wystawę artystów z Graphic Studio Dublin, najstarszej i największej pracowni graficznej w Irlandii.

Wystawę otwarto 8 lipca, na wernisażu obecne były trzy artystki: Marta Wakuła-Mac, Margo McNulty i Geraldine O`Reilly.

Yoko Akino

urodziła się w Kioto w Japonii w 1967 i studiowała rysunek już w wieku dziewięciu lat mieszkając i ucząc się od babci Fuku Akino, która była znaną japońską artystką. Wiele lat spędziła jako rysownik w biurze architekta w Tokio. W 1991 roku wróciła do Kioto, gdzie pracowała nad swoją kolekcją linearnych rysunków w technice gwaszu. W 1996 przyjechała do Irlandii i rozpoczęła pracę w studio graficznym Graphic Studio Dublin gdzie tworzy do dzisiaj. Udział w wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach.

Siobhan Hyde

ukończyła studia na wydziale sztuk pięknych w College of Marketing and Design (1989) oraz studia w National College of Art and Design (1993) i zajmuje się od tego czasu grafiką. Pracuje w różnych technikach ale głównie w drzeworycie, sitodruku i akwaforcie.

Maev Lenaghan

posiada dyplom licencjata z Grafiki z NCAD, Dublin oraz dyplom magistra w projektowaniu graficznym i ilustracji z Konstfack, Sztokholm. Była członkiem Graphic Studio Dublin przez 10 lat a obecnie należy do szwedzkiej Societies Graficy Grafiska Sällskapet w Sztokholmie i Grafik í Väst w Goeteborgu. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, rysunkiem, animacją oraz książką artystyczną.

Susan Mannion

pochodzi z Omagh, mieszkała w Belfaście wiele lat, a obecnie mieszka w Boyle w zachodniej Irlandii. Jest grafikiem i emalierem miedzi. Jej specjalnością jest drzeworyt. Susan została niedawno wyróżniona artystyczną rezydenturą w Japonii, aby podjąć intensywne badania japońskiego drzeworytu.

Margo McNulty

urodziła się na wyspie Achill, w hrabstwie Mayo, studiowała w GMIT oraz ukończyła studia magisterskie w NCAD, Dublin. Pracuje na co dzień jako artysta oraz wykłada grafikę na wydziale Art & Design w Athlone Institute of Technology. McNulty pracuje w technice malarstwa, akwaforty, litografii, wideo oraz fotografii.

Merijean Morrissey

urodziła się w Chicago. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Illinois. Rok spędziła w Paryżu w Académie de la Grande Chaumière oraz semestr w Instytucie Sztuki Chicago. Jako absolwentka Stypendium Max Beckmann spędziła rok w Brooklyn Museum w Nowym Yorku przed powrotem do Uniwersytetu Illinois, gdzie ukończyła studia magisterskie z malarstwa i grafiki. Wyemigrowała do Kanady w 1971 by wykładać na wydziale malarstwa i grafiki w Ottawie. Następnie przeniosła się do Brock University, Niagara, gdzie uczyła malarstwa i rysunku. Przeszła na emeryturę w 2014 roku jako profesor Emerita.

Geraldine O'Reilly

to artystka zajmująca się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz fotografią. Otrzymała dyplom z malarstwa w National College of Art and Design, Dublin. W 1989 roku otrzymała stypendium Fulbrighta na badania irlandzkiej emigracji do Ameryki na jej pierwszą dużą wystawę prac pt."Journal". Większość badań przeprowadziła na Taniment Labor History Library na Uniwersytecie Nowojorskim. O'Reilly została wybrana członkiem Aosdána w 2004 roku za zasługi dla sztuki w Irlandii.

Joe Ryan

artysta multidyscyplinarny. Mieszka i pracuje w Londynie i Dublinie. Dyplom z wyróżnieniem na wydziale grafiki na University of East London. Obecnie podjął studia doktoranckie na wydziale sztuk pięknych na University of East London.

Aaron Smyth

mieszka i tworzy w Dublinie. Otrzymał dyplom z grafiki z wyróżnieniem w National College of Art and Design, Dublin oraz nagrodę "Graduate Award" Graphic Studio Dublin. Jako członek Gum Collective Aaron został takżenagrodzony w tym roku RHA Grup Studio Residency i Black Church Residency. Udział w Międzynarodowej Wystawie Miniatury oraz Europejskiego Biennale Książki Artystycznej.

Margaret Tuffy

urodziła się w hrabstwie Mayo w Irlandii i mieszka w Dublinie od 1970 roku. Ukończyła z wyróżnieniem malarstwo w Dublin Institute of Technology w 1988 roku. Studia podyplomowe z dziejów malarstwa europejskiego na University College w Dublinie w 1993 roku oraz certyfikat Women's Studies w 1994 roku. Jest członkiem Temple Bar Gallery & Studios, Graphic Studio Dublin oraz Visual Artists Ireland.

Vaida Varnagiene

jest multidyscyplinarną artystką. Urodziła się w Kłajpedzie na Litwie. Od 2007 roku mieszka i pracuje w Dublinie. Ukończyła studia licencjackie z architektury krajobrazu Miasta i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie w Kłajpedzie oraz na wydziale sztuk pięknych w Dublin Institute of Technology 2015 roku.

Marta Wakuła-Mac

absolwentka Instytutu Sztuki, AP w Krakowie, 2003. Zajmuje się grafiką warsztatową głównie akwafortą i linorytem. Członek SMTG Kraków oraz Graphic Studio Dublin 2005-2014. Wyróżniona w XVI Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej, Ostrów Wlp 2016. Nagrody Arts Council Travel and Training Award 2007 oraz Culture Ireland 2007. Udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.

Galeria zdjęć - Galeria