18 marca br. w Galerii Sztuki MOK zostaną otwarte trzy wystawy: Suren Vardanyan - ilustracja książkowa, Marcin Strzyż – fotografia, Katarzyna Żaczek - grafika. Wernisaż odbędzie się tradycyjnie o godz.19, wystawy będzie można zobaczyć do 10 kwietnia w godzinach pracy Galerii.

Suren Vardanyan
Urodził się 1965 roku w Kirowakanie w Armenii. Od 1992 r. mieszka i pracuje w Polsce, w Rzeszowie. Zajmuje się ilustrowaniem książek, liternictwem, grafiką użytkową i opracowaniem znaków graficznych. Ilustrował m.in. książki: Agnieszki Chylińskiej „Labirynt Lukrecji”, Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli”, Ewy Karwan-Jastrzębskiej „Przygody Feliksa Szczęśliwego i kota Ferdynanda”. Jego ilustracje są bardzo cenione. Jak uważają krytycy są pełne magii, niepokoju i tajemnicy. W swoich charakterystycznych dla siebie pracach, rozpoznawalnym stylem, buntuje się wobec narzucanych form, tworząc indywidualną fakturę obrazu. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Katarzyna Żaczek
Urodzona w 1969 r. w Bielsku - Białej. Studiowała w Instytucie Sztuki w Cieszynie - Filia UŚ w Katowicach - kierunek Edukacja Artystyczna, oraz podyplomowo grafikę komputerową. Jest absolwentką rocznego studium Arteterapii w Instytucie Ericksonowskim w Katowicach, ukończyła także dwa lata szkolenia w Krakowskiej Szkole Psychoanalitycznej. Od wielu  lat pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia pozalekcyjne w Dom Kultury im. W.Kubisz w Bielsku - Białej oraz warsztaty, współpracując m.in. z Fundacją Arka oraz ATH w Bielsku - Białej. Od trzech lat pracuje z młodzieżą uzależnioną, prowadząc w Ośrodku Nadzieja w Bielsku - Białej zajęcia plastyczne. Od kilku lat prowadzi Galerię na Piętrze w bielskiej Kubiszówce, gdzie jest kuratorką wielu wystaw. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Marcin Strzyż
Fotograf - amator, autor wystaw: "Lubię szeptać Ci słowa" i "Tu i Tam", członek dębickiej grupy fotograficznej RAW, autor zdjęć do kalendarza "Mistrzowie - Mistrzom", pasjonat fotografii reportażowej i portretowej.