Galeria Sztuki MOK zaprasza na wystawę retrospektywną Franciszka Szczerbińskiego, zmarłego w ubiegłym roku dębickiego artysty plastyka. Wernisaż odbędzie się 15 maja br. o godz.19.00, wystawę będzie można zobaczyć do 7 czerwca.

Franciszek Szczerbiński był absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, studiował w pracowni prof. Czesława Rzepińskiego na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmował się malarstwem, projektowaniem graficznym, architekturą wnętrz. Prowadził zajęcia z młodzieżą. Jego prace można było oglądać na wielu wystawach, znajdują się w zbiorach osób prywatnych nie tylko w Polsce.