Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy: Jaroslav Čech „Homo Labiryntus” - malarstwo, instalacje. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca o godz.19. Prace będzie można zobaczyć do 30 czerwca.

Jaroslav Čech urodził się 21 września 1971 roku w miejscowości Krompachy na Słowacji. W latach 1993-1998 studiował pedagogikę sztuk pięknych na wydziale nauk humanistycznych i przyrodniczych w Preszowie na Słowacji, jednocześnie studiował grafikę na wydziale sztuk praktycznych w Koszycach. Od roku 1999 uczestniczy w wystawach na Słowacji i za granicą oraz w międzynarodowych sympozjach malarskich. W latach 2000-2015 pracował jako wykładowca sztuk plastycznych, a od roku 2002 tworzy scenografię dla przedstawień teatralnych. Obecnie poświęca się także projektowaniu i realizacji kostiumów dla wielu festiwali międzynarodowych na Słowacji i za granicą. Żyje i pracuje w miejscowości Nova Spisska Ves.