Ostatni wernisaż w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury został poprzedzony minutą ciszy, którą zebrani - na prośbę Jana Borka, dyrektora MOK - upamiętnili morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

 

Przez najbliższe cztery tygodnie bywalcy Galerii mogą obejrzeć bardzo ciekawe prace rysunkowe młodych artystek z Podkarpacia: Natalii Krzywdy i Agnieszki Pawlikowskiej. Obie kończyły Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ich dyplomy prowadzili profesorowie Stanisław Górecki i Marlena Makiel-Hędrzak.

Przedstawiając obie artystki Ryszard Kucab, szef Galerii Sztuki MOK zwracał uwagę na siłę ich rysunku, w którym zawierają egzystencjalne problemy od narodzin człowieka aż do jego śmierci. Rezygnacja z koloru jest świadomym ich wyborem. Zapewne Agnieszka Pawlikowska mogłaby podpisać się pod stwierdzeniem Natalii Krzywdy: „Cały zbiór zdarzeń jest tchnieniem w coś nowego, co można określić jako samorealizacja, dalszy rozwój. Przeżycia, sytuacje i ludzie, wszystko to, co napotykamy na swojej drodze jest lustrem dla naszego wnętrza, dzięki któremu możemy zrozumieć siebie”. Zapraszając obie interesujące artystki do prezentacji swoich prac w Galerii Sztuki MOK jej kierownik Ryszard Kucab miał także za cel promocję młodych podkarpackich twórców. Zdaje się, że obie artystki – choć są dopiero na początku swojej twórczej drogi – rokują duże nadzieje na artystyczny sukces.

Galeria sztuki MOK jest czynna przez siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00. Tel. 14 670 23 51. Wstęp wolny.


GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

 

Galeria zdjęć