Wystawy: Halina Cholewka, Łukasz Kuśnierz

Data publikacji: 14.04.2023 r.

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie dwóch wystaw: malarstwa Haliny Cholewki oraz fotografii Łukasz Kuśnierza. Wernisaż odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00.

Halina Cholewka
W 1971 roku ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, a następnie studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza uzyskała w 1976r. Prezentuje prace z dziedziny grafiki i rysunku na indywidualnych i zbiorowych wystawach.  W latach 1986 -2014 była  wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Za pracę dydaktyczną i organizacyjną na uczelni została odznaczona  Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W latach 2008-2011 brała udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jako trener i ekspert przy realizacji form szkoleniowych i doradczych.  Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Łukasz Kuśnierz
Urodzony 18 lutego 1993 r. w Rzeszowie. Edukację artystyczną rozpoczął w wieku 12 lat w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2017 roku obronił dyplom artystyczny w pracowni dr hab. prof. UR Jana Maciucha, oraz dra Krzysztofa Pisarka pt. "Obraz Zamknięty" otrzymując tytuł magistra sztuki. W 2017 roku otrzymał nagrodę im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku akademickim 2016/2017. Od 2018 roku pracownik w Zakładzie Grafiki Projektowej i Multimediów w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

cholewka

kusnierz