Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie dwóch wystaw: Jerzy Kierski  - rzeźba - „Portrety duszy”, oraz poplenerową wystawę prac wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego podczas pleneru w Machowej. Wernisaż odbędzie się 4 listopada br., o godz.19.00.

Jerzy Kierski
Urodzony w 1954 r. w Bydgoszczy. Absolwent PLSP w Nałęczowie (1974 r.) i Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie (dyplom z rzeźby w pracowni prof. Sławomira Mieleszko w 1979 r.). Od ukończenia studiów związany z wyższym szkolnictwem artystycznym. W latach 1979 – 2003 pracował w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od X 2003 r. pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W latach 2008- 2016 pełnił funkcję dziekana Wydziału.

Uprawia rzeźbę monumentalną i kameralną (w tym sakralną) oraz medalierstwo. Swoje prace prezentował na 25 wystawach indywidualnych oraz na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych o zasięgu środowiskowym, ogólnopolskim i międzynarodowym w kraju i za granicą. Jest autorem 14 realizacji o charakterze pomnikowym, kilkunastu medali okolicznościowych i statuetek oraz wielu tablic pamiątkowych. Jest także autorem wielu rzeźbiarskich kamiennych realizacji stanowiących wyposażenie oraz dekorację wnętrz kościołów o. o. Pallotynów (Chełmno, Działowo, Międzyrzecz).

Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą- rzeźba, malarstwo (USA, Kanada, Niemcy).