9 września o godz.19.00 w Galerii Sztuki zostanie otwarta wystawa Macieja Cieślaka „Kontakt”. Cykl wielkoformatowych fotografii przedstawia portrety osób niepełnosprawnych intelektualnie. To wyjątkowi modele - pozostając na poziomie rozwoju dziecka mimo swojego wieku są jak dzieci doskonale autentyczni. Nawet gdy pozują, są w niezwykłym kontakcie z samymi sobą i z otoczeniem. Ich portrety stają się dzięki temu uniwersalną opowieścią o sile wyrażania siebie i otwartych relacji.

Maciej Cieślak  – fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwent Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Zajmuje się fotografią artystyczną, uzupełniając ją formami takimi jak reportaż czy dokument. Najczęstszym tematem prac jest człowiek, jego przeżycia i relacje ze światem. Interesują go różnorodność i odmienność, odkrywanie dalekich kultur i indywidualnych losów. Jego prace pokazywane były na kilkunastu wystawach indywidualnych, m.in. w Galerii Miejskiej we Wrocławiu, Galerii Gardzienice w Lublinie i Galerii Pauza w Krakowie. Nagrodzony w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic 2010.

Z wykształcenia doktor fizyki jądrowej, jest wspólnikiem w firmie doradztwa kapitałowego. Mieszka w Warszawie.