Galeria Sztuki MOK oraz artyści serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy: Graphic Studio Dublin (Irlandia) - Yoko Akino, Siobhan Hyde, Maev Lenaghan, Susan Mannion, Margo McNulty, Merijean Morrissey, Geraldine O'Reilly, Joe Ryan, Aaron Smyth, Margaret Tuffy, Vaida Varnagiene, Marta Wakuła-Mac. Wernisaż odbędzie 8 lipca o godz.19.00, wystawę będzie można zobaczyć do końca wakacji.

Graphic Studio Dublin jest najstarszą i największą pracownią graficzną w Irlandii. Pracownia utworzona została w 1960 roku przez grupę artystów i intelektualistów, w tym malarkę Anne Yates (córkę poety W. B. Yeats) oraz Liama Millera, założyciela irlandzkiego Związku Wydawniczego - Dolmen Press. Graphic Studio Dublin funkcjonuje dziś na tych samych zasadach co dawniej w oparciu o wspólną działalność i artystyczne wsparcie, ponadto inicjuje i promuje międzynarodowe wystawy. W studio tworzy około stu artystów, głównie mieszkających w Irlandii, ale również w Szwecji, Japonii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W ostatnim czasie studio przeniosło się do nowej siedziby w XIX-wiecznym budynku, którą Lars Nyberg, znany szwedzki artysta 'suchej igły' nazwał 'prawdopodobnie najszacowniejszym studiem grafiki w Europie'.

Brian Lalor

Graphic Studio Dublin jest placówką finansowaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki (Arts Council/An Chomhairle Ealaion). Prezentuje swoje wystawy w Graphic Studio Gallery w Temple Bar, najstarszej galerii w Dublinie zajmującej się współczesną grafiką. Graphic Studio Dublin współpracuje również z ważniejszymi instytucjami narodowymi m.in the National Gallery of Ireland, Chester Beatty Library oraz the Royal Hibernian Academy.


Godziny pracy Galerii:

poniedziałek - piątek: 09.00 – 17.00

sobota: 10.00 – 14.00

niedziela: 13.00 – 17.00

 

Galeria zdjęć