Galeria Sztuki MOK oraz autor zapraszają na otwarcie wystawy: Cezary Łutowicz – fotografia. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca br. o godz.19.00, wystawę będzie można zobaczyć do 3 lipca.

Cezary Łutowicz

Urodził się w 1944 roku w Białymstoku.

Złotnik i jubiler sandomierski, twórca unikatowej biżuterii artystycznej, małych form rzeźbiarskich i przedmiotów sztuki użytkowej . Wprowadził krzemień pasiasty do świata biżuterii. Prowadzi pracownię i Galerię Autorską „Gold&Silver Gallery”. Pomysłodawca i współorganizator sandomierskich warsztatów złotniczych „Krzemień pasiasty – kamień optymizmu”. Członek Stowarzyszenia Twórców Form Pozłotniczych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Prezentował swoje prace na wielu wystawach w kraju i za granicą.

Od wielu lat zajmuje się fotografią artystyczną. Zdobył wiele prestiżowych wyróżnień w tej dziedzinie twórczej, między innymi, został doceniony i nagrodzony za rozszerzenie granic fotografii. Jak twierdzi szacunek do fotografii klasycznej ma dalej w sobie, ale inspiruje go głównie fotografia jako świadoma transformacja obrazu z wykorzystaniem współczesnych technologii komputerowych. Potwierdzają to eksponowane na wystawie prace – m.in. obrazy Nowego Jorku, miasta często odwiedzanego przez artystę oraz cykl poświęcony  Sandomierzowi.  Swoją kolekcję fotografii autor tak skomentował: „Powidoki, ten termin, choć nie precyzyjnie przeze mnie użyty, jest najlepszym słowem na to co chcę przekazać. Żadne zdjęcie nie opisze, nie przybliży, nie odda prawdy o tym miejscu… Postanowiłem pokazać emocje, które we mnie zostają… – a czy to jeszcze są zdjęcia…?”.