Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystaw: Marlena Makiel-Hędrzak "Anatomia codzienności" - rysunek, malarstwo, Piotr Pochwat "Portrety" - fotografia. Wernisaż odbędzie się 15 kwietnia br. o godz.19, wystawy będzie można zobaczyć do 8 maja.

Marlena Makiel-Hędrzak
Urodzona w 1968 roku w Krośnie. Absolwentka PLSP im. Tadeusza Brzozowskiego w Miejscu Piastowym. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego w 1995 roku. Od roku 1996 pracuje w Zakładzie Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Działalność artystyczna w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych, m. in. w: Wojewódzkiej Bibliotece Muzycznej w Rzeszowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Muzeum Historycznym w Sanoku, Muzeum Historycznym w Dukli; Dworze Karwacjanów w Gorlicach, Galerii Bałuckiej w Łodzi, Galerii Zamkowej w Przemyślu, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, BWA w Sandomierzu, Galerii ZPAP w Opolu, Opactwie Benedyktynów w Jarosławiu, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Brała udział w około 200 wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Uczestniczka plenerów i sympozjów ogólnopolskich i międzynarodowych. Autorka tomu poezji Linia (Kraków 2000) i wielu tekstów o sztuce, publikowanych w katalogach wystaw i pismach naukowych. Jest autorką opracowań graficznych książek. Laureatka kilku nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną i literacką. Współpracuje z ogólnopolskim pismem literacko-artystycznym „Fraza”.

Piotr Pochwat
Studiował fotografię w Czeskiej Ostrawie oraz PWSFTviT w Łodzi. Uczestnik kilku wystaw, także środowiskowych w Galerii Sztuki MOK; w  1996 roku miał tam wystawę indywidualną. Zajmuje się fotografią od początku lat 90-tych.

 

Galeria zdjęć