Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystaw związanych z Jubileuszem XXX-lecia działalności placówki. Pierwszą będzie doroczna Wystawa Środowiskowa, na którą złożą się prace twórców związanych z Dębicą. Druga ekspozycja, zatytułowana „Pamięć”, to prace malarskie Ryszarda Kucaba, kierującego Galerią Sztuki od początku jej istnienia. Jubileuszowy wernisaż odbędzie się 12 lutego br. o godz.19.00.

Dębicka Galeria Sztuki rozpoczęła działalność w 1986 r., przez ten czas zorganizowała kilkaset wystaw, artystów znanych i uznanych, jak też debiutantów rozpoczynających swą drogę twórczą. Galeria jest otwarta na wszelkie środki wyrazu plastycznego - malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię, rzeźbę, prezentacje multimedialne i parateatralne. Dzięki tej różnorodności cieszy się zainteresowaniem miłośników sztuki. Tradycją są doroczne Wystawy Środowiskowe, które dają możliwość prezentacji wszystkim artystom związanym z Galerią.

Poza wystawami organizowane są tu zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz osób niepełnosprawnych, cykliczne wykłady dotyczące historii i teorii sztuki. Placówka jest także współorganizatorem wielu konkursów artystycznych, a także plenerów malarskich dla uzdolnionej młodzieży, oraz dla profesjonalnych artystów.

 

Galeria zdjęć