Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy: Ryszard Dudek – malarstwo. Wernisaż odbędzie 12 czerwca br. o godz. 19.30, wystawę będzie można zobaczyć do 5 lipca.

Ryszard Dudek  urodził się w 1947 roku w Połomi. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studia artystyczne ukończył na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni profesora Czesława Rzepińskiego uzyskał w 1972 roku, za który otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Po studiach zajmował się grafiką prasową w M.M. Prometej. Od 1982 roku pracował w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie jako nauczyciel rysunku i malarstwa. Od 2006 r. pełni funkcję dyrektora BWA w Rzeszowie. Uczestniczył w licznych plenerach malarskich i sympozjach w kraju i za granicą, m. in. we Francji, Niemczech, USA, Czechach, Słowacji, Szwecji, Ukrainie, Litwie, Węgrzech, Bułgarii, Belgii, Grecji, Egipcie i Rumunii. Za swoją twórczość został odznaczony Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi RP. W 2009 roku otrzymał Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia artystyczne. W roku 2013 otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.