Galeria Sztuki MOK oraz autor zapraszają na otwarcie wystawy: Wacław Jałowiec "Smak sztuki" - Wystawa Jubileuszowa. Wernisaż odbędzie się 20 maja o godz.18.00.

Wacław Jałowiec

Urodzony w 1953 r. w Tarnowie. Studia na Wydziale Projektowania Form Przemysłowych i Architektury Wnętrz ASP we Wrocławiu. Dyplom pod kierunkiem prof. Józefa Chierowskiego. Aneks malarski u prof. J. Hałasa i prof. Janusza Kaczmarskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Zajmuje się projektowaniem plastycznym, malarstwem, scenografia, fotografią i edukacją plastyczną.

Wystawy: Salon Malarstwa ZPAP Kraków -Norymbergia 1985, Malarstwo i Rysunek Grażyna i Wacław Jałowiec Galeria MOK Dębica 1990, Salon Noworoczny 1993/94 BWA w Tarnowie, Wiosenny Salon Malarstwa i Rzeźby ZPAP Kraków 1996, Ogólnopolskie Biennale Pasteli Nowy Sącz 1996, 1998, 2000, Międzynarodowe Biennale Pasteli 2002 i 2004, Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku BWA Rzeszów 1996 i 1997, Malarstwo Galeria Pasaż Tarnów 1997, Czterech z Dębicy, Mielec, Krynica, Jarosław, Wystawa indywidualna Galeria MOK Dębica 1999, Wystawy Środowiskowe Galeria MOK Dębica.