Galeria Sztuki MOK oraz autorzy zapraszają na otwarcie wystaw: Jerzy Tomala "Malarstwo do kwadratu. Wystawa dwudziesta druga", Barbara Bokota-Tomala "Powroty" - fotografia. Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia o godz.18.00.

Jerzy Tomala
Urodzony w 1951 r. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 1975. Profesor nadzwyczajny w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Około 40 wystaw indywidualnych i ponad 140 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Barbara Bokota-Tomala
Urodzona w 1967 r. Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jadwigi Szmyd-Sikory. Od 2005 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem olejnym i akwarelowym, fotografią, rysunkiem i grafiką użytkową. 26 wystaw indywidualnych i ponad 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Prace w galeriach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.