Galeria Sztuki uzyskała dofinansowanie w kwocie 27 tysięcy złotych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Sztuki Wizualne na zrealizowanie Wystawy RÉSUMÉ.

Wystawa ta będzie przeglądem działalności Galerii Sztuki MOK w Dębicy na przestrzeni 35 lat istnienia. W ciągu tego czasu zorganizowanych zostało ponad 400 wystaw – artystów znanych i uznanych, z dużym dorobkiem artystycznym  i debiutantów, gdyż galeria stara się promować tych, którzy wkraczają na twórczą drogę. Pokazane zostaną pojedyncze prace 70 artystów, których wystawy były organizowane przez dębicką Galerię Sztuki. Do udziału w wystawie zaproszeni zostaną artyści z Polski, oraz z zagranicy z którymi galeria utrzymuje stałe kontakty. Założeniem wystawy jest promocja sztuki współczesnej, prezentacja ciekawych zjawisk, odkrywanie osobowości w świecie plastyki, jak również budowanie pomostów pomiędzy dziełem sztuki a odbiorcą.