Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy: Piotr Kukla "Ślady nieobecności" - malarstwo. Wernisaż odbędzie się 25 marca o godz. 18.00.

Piotr Kukla
Rocznik 1964. Dyplom z rzeźby pod kierunkiem Prof. Janiny Jeleńskiej-Papp - Instytut Sztuki krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Od ukończenia studiów czynnie zajmuje się twórczością oraz działalnością związaną z różnymi aspektami sztuki. W latach dziewięćdziesiątych wypracował własną formułę wypowiedzi artystycznej tworząc tak zwane „obiekty sztukopodobne”. Od 1997 roku pracuje w tarnowskim BWA jako kierownik Działu Organizacji Wystaw, obok pracy merytorycznej zajmuje się aranżacją i realizacją techniczną wystaw sztuki współczesnej. Jego twórczość jest trudna do zdefiniowania, albowiem działa pod wieloma pseudonimami artystycznymi w krańcowo różnych dziedzinach. W latach 1986-2021 brał udział w kilkudziesięciu wystawach i projektach zbiorowych, zrealizował kilkanaście prezentacji indywidualnych (Polska, Niemcy, Austria).