Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Zbrodniczy akt napaści rosyjskiej na Ukrainę stawia nas w obliczu pytania o najwyższe wartości. Galeria Sztuki MOK w Dębicy nie pozostaje obojętną i dołącza się do aktywnego wsparcia dla naszych sąsiadów. Przekazujemy wyrazy współczucia i solidarności z Ukraińcami walczącymi o wolność swojej ojczyzny. Kierujemy się starogreckim intuicyjnym umiłowaniem dobra i piękna i głęboko wierzymy w potęgę sztuki, znoszącej wszelkie podziały i skutecznie opierającej się aktom tyrańskim. Dlatego nasza pomoc opierać się będzie na inkluzywnym charakterze sztuki.

Informujemy, że od soboty 12 marca 2022 r., w Galerii Sztuki MOK trwać będzie KIERMASZ CHARYTATYWNY, podczas którego nabyć będzie można w przystępnych cenach dzieła sztuki, wykonane różnymi technikami. W celu ich pozyskania nawiązaliśmy kontakty tak z dębickimi twórcami , jak i artystami z innych miast. Nasi darczyńcy to zarówno cenieni autorzy, jak i artyści stawiający dopiero pierwsze kroki na rynku sztuki. Wrażliwi miłośnicy piękna wybierać będą mogli pośród obrazów, grafik, rysunków, fotografii oraz ceramiki i innych obiektów sztuki użytkowej. Kiermasz trwać będzie do końca miesiąca lub dłużej, jeżeli wymagać będą tego okoliczności. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu, będących odzwierciedleniem szlachetnych i etycznych postaw, niezbędnych wobec zaistniałej na Ukrainie sytuacji.

Dziękujemy artystom za przekazane prace oraz wszystkim tym, u których znajdą one nowy dom, stanowiąc żywy dowód na jedność w poszanowaniu podstawowych praw człowieka. Dochód z kiermaszu w całości przeznaczony będzie na pomoc Ukrainie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Galerii Sztuki MOK, na ul. Akademicka 8, pn–pt 9.00–17.00, sob 10.00-14.00.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech