W Galerii Sztuki MOK została otwarta wystawa prac Andrzeja Grendy, Zdzisława Olejniczaka i Marka Pokutyckiego. Artyści prezentują grafikę, rysunek i malarstwo. Wystawę oglądać można do 10 września od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Andrzej Grenda
Urodził się w 1955 roku w Łodzi. W latach 1973-1978 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego), m.in. u profesorów: Benona Liberskiego, Romana Artymowskiego, Stanisława Fijałkowskiego, Leszka Rózgi, Stanisława Rzepy, Andrzeja M. Bartczaka. Dyplom uzyskał w roku 1979 w Pracowni Technik Drzeworytniczych prof. Andrzeja M. Bartczaka. Obecnie pracownik dydaktyczno naukowy tej uczelni, profesor zwyczajny. Działalność w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki.

Zdzisław Olejniczak
Urodził się 1958 roku w Łodzi. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom w 1985 roku w Pracowni Projektowania Typografii prof. Krzysztofa Lenka oraz Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego i Pracowni Rysunku prof. Leszka Rózgi. Profesor zwyczajny, od 1987 roku pracownik dydaktyczno naukowy w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Uprawia twórczość w zakresie grafiki artystycznej i projektowej, rysunku.

Marek Pokutycki
Urodził się w 1962 roku w Tarnobrzegu. Studia w WSP w Krakowie, dyplom w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Bębenka w 1985 roku.  Domeną jego działalności artystycznej jest rysunek i grafika. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Profesor nadzwyczajny, wykładowca akademicki. Pracuje obecnie na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej AWF w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z  przedmiotu - Terapia sztuką.

fot. Ryszard Kucab