Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie dwóch wystaw: Adam Sypel "Katyń" - malarstwo, rysunek, instalacja, oraz poplenerową wystawę rysunku "Czudrys 2". Wernisaż odbędzie się w piątek 18 czerwca, wyjątkowo o godz.17.00.

Adam Sypel urodził się w 1940 roku w Nagawczynie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w 1978 roku. Członek ZPAP - Warszawa, TPSP - Lwów, PSEP - Warszawa, Klubu „Kszysztofory” - Kraków. Współpracuje z Cricoteką i Fundacją im. T. Kantora w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek i instalacje artystyczne. Kierownik artystyczny pracowni autorskiej.

Magda Balwierczak ur. w 1990r. w Tomaszowie Lubelskim. Absolwentka Państwowego Liceum sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku Kształtowanie Przestrzeni i Design. Uzyskała dyplom w pracowni rzeźby u dr. hab. Jerzego Józefa Kierskiego, prof. UR. Absolwentka Studium Kwalifikacji Pedagogicznej z Dydaktyką nauczania Plastycznego. Obecnie działa w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, na stanowisku Instruktora Amatorskiego Ruchu Plastycznego ds. plastyki,  prowadząc warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Żaneta Lencewicz ur. 1993 r. w Rzeszowie, gdzie ukończyła Ogólnokształcąca Szkołę Sztuk Pięknych. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Sztuki Wizualne o specjalności Kształtowanie Przestrzeni i Design ; dyplom w pracowni designu u prof. Tadeusza Błońskiego. Jest również absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania na kierunku Grafika komputerowa. Obecnie pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubeni jako Instruktor ds. organizacji imprez i amatorskiego ruchu artystycznego.

Joanna Janowska-Augustyn urodzona w Rzeszowie. W latach 1991–1994 studiowała na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1994–1999 odbyła studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w Pracowni Litografii prof. Romana Żygulskiego, otrzymując medal Rektora ASP. W 1998 roku przebywała na stypendium w Kent Institute of Art and Design w Canterbury w Anglii. W 2008 roku obroniła doktorat na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. W 2018 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach. Obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego jako profesor nadzwyczajny, prowadząc zajęcia w Pracowni Druku Cyfrowego. Uprawia: grafikę, rysunek, malarstwo i fotografię. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą. Zorganizowała 24 wystawy indywidualne, brała udział w ponad 100 wystawach zbiorowych; ogólnopolskich i międzynarodowych. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki-Kraków 2012.

Aneta Martowska-Topór ur. w 1976 r., absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, w 2001 r. ukończyła studia artystyczne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego. Od 2003 r. pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie jako nauczyciel rysunku i malarstwa.

Elżbieta Stanisławczyk ur. w Rzeszowie 1966 r. Aktualnie mieszka w Niebylcu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Studiowała na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom obroniła w pracowni malarstwa u prof. UR Antoniego Nikla i prof. Marka Pokrywki. Ukończyła, również studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dodatkowo posiada dyplom Uniwersytetu Ludowego z zakresu rzemiosła artystycznego.

Elżbieta Wasiuczyńska urodzona w 1966 roku, ukończyła dwa wydziały krakowskiej ASP:  Malarstwa i Grafiki. Zilustrowała ponad 50 książek i kalendarzy dla dzieci. Otrzymała wyróżnienia i nagrody na branżowych konkursach w Polsce, Niemczech i Japonii. Ilustrowane przez nią książki wpisane są na listę skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, mają też swoje wydania włoskie, niemieckie, słowackie i chińskie.

Katarzyna Woźniak urodziła się w maju 1988 roku. W roku 2008 ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Rzeszowie o profilu snycerstwo. Tego samego roku została przyjęta na Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom magisterski obroniła w 2013 roku w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, co umożliwiło jej dalszy rozwój na studiach trzeciego stopnia w macierzystej uczelni. W 2014 roku założyła firmę T. Studio Pracownia Ceramiczna, w mieście rodzinnym Sanoku. W roku 2017 ukończyła studia podyplomowe w zakresie edukacji plastycznej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tytuł naukowy doktora w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki obroniła na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w maju 2019 roku. Obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Łukasz Gil urodzony w Rzeszowie. Tam ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych i odbył studia artystyczne na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza (2005 - 2010). Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2010 roku uhonorowany I nagrodą im. Jerzego Panka za najlepszy dyplom Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2015 roku uzyskał stopień doktorski w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zatrudniony obecnie jako adiunkt w Zakładzie Malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest kuratorem i organizatorem wielu wystaw i spotkań środowiskowych. Autor 27 wystaw indywidualnych. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Należy do ZPAP oraz grupy artystycznej Młodzi Sztuką działającej przy ZPAP w Warszawie. Zajmuje się sztukami wizualnymi, malarstwem, rysunkiem oraz grafiką warsztatową. Jest jednym z malarzy młodego pokolenia w zakresie sztuki metafizycznej i duchowej.

Marek Łątkowski urodził się w 1965r. W 1994r. obronił dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na Wydziale Malarstwa Krakowskiej ASP.

Marek Wieczorek urodzony w 1954 r. w Rzeszowie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uzyskał z wyróżnieniem dyplom w zakresie malarstwa. Uprawia malarstwo sztalugowe i rysunek. Jego prace znajdują się w zbiorach instytucji i osób prywatnych. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech