Nie tylko linoryt można zobaczyć na otwartej w ubiegły piątek wystawie Karola Pomykały. W oryginalnych instalacjach artysta połączył tradycyjną technikę wypukłodruku z technologią VR (Virtual Reality) tworząc swoiste przedłużenie graficznych cykli. Druga wystawa prezentuje prace wykonanych przez uczniów szkół powiatu dębickiego podczas pleneru w Celinach. Obie ekspozycje można oglądać przez najbliższe pięć tygodni w Galerii Sztuki MOK.

Karol Pomykała Studiował Grafikę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2013 r. obronił tytuł magistra sztuk pięknych. Pracę dyplomową wykonał w Zakładzie Grafiki Warsztatowej pod kierunkiem dr. hab Krzysztofa Szymanowicza. Związany ze swoją uczelnią jako doktorant w pracowni Wypukłodruku, rozpowszechnia wiedzę o grafice artystycznej. Linoryty Karola Pomykały można podziwiać w muzeach i prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą. Prace jego autorstwa otrzymały wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, z czego największym uznaniem jego twórczości było przyznanie w 2018 roku Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

fot. Łukasz Pas