Prace ponad sześćdziesięciu artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu można zobaczyć w Galerii Sztuki MOK. To kolejna edycja wystawy "Wernisaż jednej pracy" prezentującej twórczość absolwentów i pedagogów wiśnickiego plastyka. Tegoroczna, zatytułowana "Inklinacje", pokazywana jest w czternastu placówkach w całej Polsce.

Wystawa imponuje rozmachem i różnorodnością. Na ekspozycję złożyły się prace w takich dyscyplinach jak malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, ceramika, szkło, tkanina, fotografia i animacja. Ideę wystawy przedstawili obecni na dębickim wernisażu kuratorzy - Adam Pociecha i Robert Dudek. Inklinacje to inaczej preferencje, pasja, zamiłowanie, skłonność. To właśnie wcześnie odkryte predylekcje twórcze każdego z uczestników skierowały ich do Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, miejsca które ukształtowało ich artystycznie. Wielu z nich na co dzień mieszka i tworzy poza granicami Polski, prace nadesłane tym razem są m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Austrii.

Wystawę można oglądać do 1 grudnia w godzinach pracy Galerii: poniedziałek - piątek w godzinach od 9.00 do 17.00, sobota od 10.00 do 14.00, niedziela od 13.00 do 17.00.

fot. Łukasz Pas