W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się aukcja charytatywna. Całkowity z niej dochód został przeznaczony na działalność Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Zorganizowano ją z okazji jubileuszu 100-lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz 90-lecia PCK na Ziemi Dębickiej.

Aukcja na rzecz dębickiego PCK została zorganizowana po raz trzeci. Licytowano prace dębickich artystów plastyków (kolejności alfabetycznej): Dariusza Grabowskiego, Piotra Alberta Koczaja, Stanisława Kopacza, Sylwii Natalii Kopeć, Barbary Kozickiej, Ryszarda Kucaba, Mariana Matłoka, Piotra Nizioła, Ewy Nowak-Ryszkiewicz, Agnieszki Osak, Danuty Polniaszek, Romana Przewoźnika, Jolanty Samborskiej, Natalii Skruch, Grzegorza Szlachty.

Po raz trzeci również aukcje prowadził Jan Maślanka. Prowadził brawurowo, z wielkim humorem, ogromną kulturą.

W aukcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Każdą z nich witał prezes Rejonowego Oddziału PCK w Dębicy dr Janusz Bieniasz wręczając również efektowny katalog aukcji.