Wręczeniem nagród, wyróżnień i podziękowań za udział zakończył się IX Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych . Gala odbyła się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury, który był współorganizatorem tego konkursu. Głównym organizatorem było Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Komisja konkursowa pracowała w następującym składzie: ks. Stanisław Kołodziej, współzałożyciel galerii sztuki działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego, Barbara Pelczar-Białek, dyrektor wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy i pracownica tego wydziału Agnieszka Mądro, Ryszard Kucab kierownik Galerii Sztuki MOK i Magdalena Daniek, pracownica galerii. Jury oceniało 92 szopki w 4 kategoriach: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, uczniów niepełnosprawnych oraz szopek rodzinnych.
W kategorii I tj. uczniów szkół podstawowych I miejsce zdobył Daniel Kot z SP w Róży, II miejsce Patrycja Papciak z SP w Dębowej, III miejsce Alicja Ryba z SP w Dęborzynie. Wyróżnienia: Alicja Wojnarowska z SP nr 5 w Dębicy, Natalia Młodnicka, Anna Kloc – obie z tej samej szkoły, Anna Foks z SP nr 8 w Dębicy oraz Angelika Dykas z SP w Jaźwinach.
W kategorii II uczniów szkół gimnazjalnych przyznano następujące nagrody: I miejsce Justyna Chłopek z gimnazjum w Starej Jastrząbce, II miejsce ex aequo - Patryk Machaj z gimnazjum w Brzostku oraz Kaja Różańska i Adrianna Mendoń z MG nr 1 w Dębicy, III miejsce Julia i Weronika Jamróz z MG nr 1 w Dębicy. Wyróżnienia: Katarzyna Sujdak z ZS w Machowej oraz Julia Czerwiec i Klaudia Kukla z MG nr 1 w Dębicy.
Kategoria III niepełnosprawnych uczestników konkursu. I miejsce Monika Bartkowiak, Patryk Janora, Dawid Kliś, Klaudia Stec, Piotr Świątek i Dominik Wnęk z Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. II miejsce – Barbara Bazuła, Waldemar Bełzo, Joanna Klisiewicz, Kamil Kantro, Karol Kądziołka z ZSS w Dębicy. III miejsce ex aequo: Łukasz Bielański z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie oraz Anna Bielatowicz, Magdalena Juchno, Gabriela Micek, Grzegorz Szajda z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy. Wyróżnienia: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzostku, Elżbieta Szynal, Kazimierz Mirus, Bernard Nowicki z Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzostku, Jakub Dobek z SP nr 5 w Dębicy, Szczepan Lipa z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie.
W kategorii IV szopek rodzinnych jury wybierało nagrodzonych i wyróżnionych spośród 29 prac. I miejsce ex aequo przyznano Marii Chęciek i Aleksandrze Nodze i Paulinie Wojnarowskiej z SP w Pilźnie. II miejsce Klara Podobińska z SP nr 11 w Dębicy, III miejsce Maja Pawełek z SP nr 12 w Dębicy. Wyróżnienia: Julia i Kinga Krystek z SP nr 10 w Dębicy z Babcią, Oliwia i Norbert Mirowscy z SP w Pilźnie oraz Iwona Piecuch z Jodłowej.
Nagrodę Specjalną Kierownika Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury Ryszard Kucab przyznał Wiktorii Weber z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyki Nadziei” z Dębicy.

fot. Andrzej Janiec

galeria zdjęć

 

Galeria zdjęć