Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Prezentacja Pracowni Multimedialnej Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego zajmuje wszystkie trzy sale wystawiennicze Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Uważne obejrzenie wystawy pt. „Multimedialne dialogi z rzeczywistością” zajmuje jednak znacznie więcej czasu, gdyż nie są to jedynie zdjęcia, fotografie, lecz także filmy i animacje. Różnorodność tej wystawy jest imponująca.

Pracownia Multimedialna jest stosunkowo młodym pomysłem akademickim. Krzysztof Pisarek powiedział, że została ona utworzona w roku akademickim 2013/2014. – Naszym znakiem formowym jest różnorodność i taka jest także ta wystawa.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace dyplomowe trzydziestu jeden absolwentów zrealizowane w Pracowni Multimedialnej w latach 2014-2019 pod kierunkiem prof. Jana M. Maciucha, prof. Marka Olszyńskiego, dra Krzysztofa Pisarka, mgr Karoliny Niwelińskiej, mgr Anety Suslinnikow, mgra Łukasza Kuśnierza.

Uczestnicy wystawy w Dębicy: Justyna Augustyn, Maciej Baranowski, Katarzyna Bąk, Paulina Bierzyńska, Andrzej Błoński, Miłosz Brzozowski, Monika Chodur, Katarzyna Ditrejnowska, Regina Drzał, Paulina Gazda, Róża Kędzierska, Natalia Kłoda, Katarzyna Kulka, Karolina Kumorek, Łukasz Kuśnierz, Filip Lasek, Stanisław Lifar, Paweł Matuła, Hanna Maślanka, Dariusz Michna, Angelika Paszyńska, Sylwia Przytuła, Barbara Rec, Magdalena Rej, Dawid Ryś, Kirył Striłka, Maciej Śliwiak, Aleksandra Turkiewicz, Łukasz Z. Woźniak, Patrycja Wójcik, Urszula Wójtowicz.

Warta szczególnie podkreślenia jest w przypadku tej wystawy rola jej kuratorów. Dzięki Karolinie Niwelińskiej i Krzysztofowi Pisarkowi widzowie mogą w pełni docenić sztukę młodych artystów. Zapewne o wielu z nich usłyszymy w przyszłości. Prace prezentowane w Galerii Sztuki MOK w Dębicy dają taką rękojmię.

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Akademickiej 8 w Dębicy jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00, w niedziele od 13.00 do 17.00. Wstęp wolny. Wystawę młodych absolwentów Pracowni Multimedialnej Wydziału Sztuki UR, ale także wykładowców, można oglądać do końca września br.

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech