W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w XIII Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

 

 

Jury w składzie: ks. Piotr Grzanka, proboszcz parafii p.w. NSPJ w Dębicy-Latoszynie, Ryszard Kucab, kierownik Galerii Sztuki MOK, Mariola Zając i Magdalena Daniek, pracownice Galerii Sztuki MOK w Dębicy, Katarzyna Rokosz, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy i Agnieszka Mądro, pracownica tego wydziału dokonało oceny 101 szopek bożonarodzeniowych przekazanych na etap powiatowy konkursu.

W kategorii I (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów) jury podzieliło nagrody w sposób następujący: I miejsce – Milena Ozga (SP nr 12 w Dębicy) oraz Martyna Czochara (PSP w Machowej), II miejsce – Bartosz Surman (SP w Górze Motycznej) i Oliwia Krzywińska (SP w Gorzejowej), III miejsce – Michał Poświat (SP nr 3 w Dębicy) i Marcin Ząbik (SP w Januszkowicach). Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Jamróz (SP nr 10 w Dębicy), Małgorzata Pruchnik (SP nr 2 w Dębicy), Aleksandra Jezuit (SP nr 3 w Dębicy), Patrycja Kaczka (SP nr 1 w Jodłowej), Jakub Kolak (PSP w Jaźwinach), Wiktor Dykas (PSP w Jaźwinach), Joanna Baran (PSP w Starej Jastrząbce), Anna Głowacz (PSP w Starej Jastrząbce), Emilia Klucznik (SP w Łękach Górnych), Joanna Tylec (ZS w Żyrakowie), Julia Zawojowska (ZS w Żyrakowie).

W kategoria II (osoby niepełnosprawne): I miejsce – Anita Małozięć, Agata Podgórska, Damian Stachowicz (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy), II miejsce - Dawid Kliś, Weronika Czerepak, Aneta Wołowiec, Piotr Świątek, Bernadetta Różańska (Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy) i Wojciech Baran, Artur Romański, Maja Szczepańska (ZSS w Dębicy), III miejsce - Karolina Andreeva, Robert Płoch, Mateusz Krawiec (ZSS w Dębicy) i Justyna Zając (WTZ w Brzostku). Wyróżnienia otrzymali: Konrad Pitak, Paulina Smołucha, Zuzanna Maduzia (ZSS w Dębicy), Bartłomiej Puzon, Mateusz Kontrabecki, Patrycja Wnęk, Sylwia Wojtuła (ZSS w Dębicy), Fabian Hołowicki, Krzysztof Kalina (ZS w Nawsiu Brzosteckim).

W kategorii III (szopka rodzinna): I miejsce – Bartosz i Michał Pyrchla (Dębica) i Nadia Kardyś i tata Mirosław (Dębica), II miejsce – Paulina i Rafał Wojnarowscy (Pilzno) i Antoni, Katarzyna i Marcin Radzik (Dębica), III miejsce – Gabriela Reczek z mamą (Jaźwiny) i Izabela i Anna Hajdon z rodzicami (Góra Motyczna). Wyróżnienia: Wiktoria Kwiatek (Dębica), Dawid Sroka i mama Agata (Dębica), Monika i Aneta Szpak (Jodłowa), Krystian i Kacper Nawracaj (Strzegocice), Wiktoria i Mateusz Kita (Brzostek), Szymon i Kazimierz Papiernik (Słotowa), Marta Stachura z mamą (Stara Jastrząbka), Jakub Szymaszek z dziadkami Elżbietą i Emilem (Dębica), Emilia Litwa z mamą Ritą (Dębica), Świetlica Wiejska w Bobrowej Woli.

Nagrody wręczali: starosta powiatowy Piotr Chęciek, zastępca starosty Adam Pieniążek, burmistrz Dębicy Mariusz szewczyk, wójt gminy Żyraków Marek Rączka, dyrektor MOK w Dębicy Jan Borek., przewodniczący rady miejskiej w Dębicy Mateusz Cebula oraz Katarzyna Rokosz i Ryszard Kucab.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

 

Galeria zdjęć