Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie dwóch wystaw: Sławomir Śląski, Przemysław Dudo Dudzik – „2D+3D”, plakat, ceramika oraz „65- lat pracy twórczej Krzysztofa Pendereckiego zapisanej na plakatach” ze zbiorów Roberta Piękosia. Wernisaż odbędzie się 14 grudnia o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 6 stycznia.

 

 

Sławomir Śląski (1981); grafik-projektant, plakacista, nauczyciel akademicki, pochodzi z Jaworzna. W 2018 obronił pracę doktorską i otrzymał tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Odbył praktykę dydaktyczną u dr. Tadeusza Piechury w Pracowni Typografii i Obrazu (2006) oraz w Międzykierunkowej Pracowni Projektowania Plakatu i Pracowni Projektowania Alternatywnego u prof. Michała Klisia (2013-2014) na ASP w Katowicach oraz w Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej u dr hab. Ewy Stopy-Pielesz (2015).
Obecnie pracuje jako grafik-projektant w Muzeum Miasta Jaworzna oraz jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydziale Informatyki i Komunikacji.
Współpracuje z Galerią Sektor I, Galerią Obecną i z Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie oraz z prof. Adamem Pociechą przy cyklu wystaw „Wernisaż jednej pracy”. Członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.

Przemysław Dudo Dudzik (ur. 1967 w Jaworznie) Studiował malarstwo na wydziale sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i na wydziale artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Dyplom w 1994 w pracowni Jerzego Wrońskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, projektowaniem graficznym, projektowaniem wnętrz, a także scenografią. Od 1995 organizuje wystawy w Galerii Obecnej w Jaworznie, a od 1999 kieruje muzeum miejskim. Od 2010 zajmuje się rzeźbą i ceramiką. Krąg zainteresowań uzupełniają zainteresowania z zakresu szeroko rozumianej eteryki i rzeczywistości pozazmysłowej. Zainteresowania te materializują się w obecnych  realizacjach. Prowadzona od ponad trzydziestu lat aktywność twórcza i artystyczna jest ciągiem doświadczeń poszukiwania kompromisów pomiędzy wewnętrzną potrzebą kreacji a konwenansem  nisko wibracyjnej „materialistycznej” rzeczywistości.

 

Galeria zdjęć