Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie dwóch wystaw: Jean Paul Fulanty „Zeznania” – kompozycje przestrzenne, Gabriela Fulanty „Projekt ptaki” – fotokompozycje. Wernisaż odbędzie się 13 lipca o godz.19.00. Prace będzie można zobaczyć do 9 września.

 

 

Jean Paul Fulanty
Artysta mieszkający we Francji, polskiego pochodzenia. W swojej twórczości podejmuje tematy dotyczące relacji człowiek a  świat, w którym  przyszło mu żyć. Posługując się różnymi środkami wyrazu – od malarstwa począwszy a na rzeźbie kończąc – tworzy kompozycje mówiące o problemach zanieczyszczenia środowiska, narkomani, alkoholizmie i innych ważnych kwestiach społecznych i religijnych. W wieku 15 lat miał swoją pierwszą publiczną wystawę w Crépy-en-Valois. W późniejszym czasie regularnie prezentował swoje prace na regionalnych i krajowych wystawach, a także na arenie międzynarodowej (Tunezja, Niemcy). Z biegiem czasu jego doświadczenie artystyczne doprowadziło go do zastosowania różnych technik i materiałów, wykorzystywanych w procesie twórczym. Posługuje się gotowymi przedmiotami nadając im nowe znaczenie, tworzy z nich obiekty przestrzenne - asamblaże i instalacje. Uczył rysunku w różnych szkołach podstawowych w Crépy-en-Valois i regionie.

Co zrobiliśmy ze Świętym? To pytanie, które zadał sobie, doprowadziło artystę do wykonania przedstawionych prac. „Obrazy, które Wam przedstawiam, są wynikiem moich refleksji. Nie szanujemy niczego, ani ludzi, ani zwierząt, ani natury”.

 

 

Gabriela Fulanty
Urodzona w 1982 roku w Tarnowie, wykształcenie średnie. W latach 2004 - 2007 współpracowała z lokalnym Radiem MAKS w Tarnowie, w redakcji muzycznej. Rok 2016 / 2017- staż w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Twórczość Gabrieli Fulanty to głównie fotografia cyfrowa, ale nie tylko. Swoją przygodę z fotografią artystyczną i koncertową rozpoczęła w 2007 roku. Aparat fotograficzny jest tylko jednym z wielu jej narzędzi do pracy. W procesie tworzenia wielokrotnie wykorzystuje instalacje, rysunek czy malarstwo, a efekt końcowy nazywa foto-kompozycjami. Przejawia zamiłowanie do fotografii czarno-białej lecz kolor nie jest jej obcy. Miała okazję projektować okładki do albumów muzyków polskich i zagranicznych (m.in. Mr.S, Tony Harn). Brała udział w wystawie Salon Wiosenny 2017 w galerii BWA w Tarnowie.

W konceptualnym „PROJEKCIE PTAKI” przedstawia i łączy ptaki (różne gatunki) z elementami industrialnymi, abstrakcyjnymi nadając im cechy ludzkie w środkach wyrazu takich jak romantyzm, smutek, samotność, wolność, mrok i melancholia. Nie są to jednak prace stricte przyrodnicze.

 


 

 

Galeria zdjęć