Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy jest ostatnim punktem prezentacji interesującej wystawy pt. „INTERFERENCJE – wernisaż jednej pracy”, absolwentów i artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Jest to 6. z rzędu wystawa tego typu a Dębica była 7. miejsce, gdzie była ona prezentowana w tym roku. Można ja oglądać w Galerii Sztuki w Dębicy do 7 stycznia 2018 r.

Kuratorami wystawy są Robert Dudek i Adam Pociecha, obaj artyści znani dębickiej publiczności z prac wystawianych w Galerii Sztuki MOK. „INTERFERENCJE – wernisaż jednej pracy” są prezentacją 52 artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Jak mówi sama nazwa artyści pokazują na niej tylko jedną swoją pracę.

- Wystawa „INTERFERENCJE – wernisaż jednej pracy” wyróżnia się bogactwem prezentowanych technik plastycznych, różnorodnością podejmowanych tematów, odmiennością artystycznej narracji. Jest ona obszarem rozmowy. Rozmowy o naszej wrażliwości, o sposobie przeżywania świata i czasu, w którym żyjemy – wyjaśnia w pięknym katalogu do wystawy Robert Dudek.

Małgorzata Więckowska, burmistrz Nowego Wiśnicza, gdzie funkcjonuje Liceum Plastycznym, uważa, że okres kilkudziesięcioletniej działalności szkoły jest znaczącą częścią współczesnych dziejów miasta. – Aktywność wychowanków Liceum Plastycznego, młodych ludzi, którzy przybyli tutaj z różnych stron Polski, ludzi kreatywnych, twórczych, wrażliwych na piękno widać w otaczającej nas rzeczywistości. To oni swoim talentem i pracą, swoja obecnością przyczynili się do stworzenia niepowtarzalnego klimatu tego miejsca. To nakładające się oddziaływania – interferencje – mówi pani burmistrz.

Wystawa miała swoją premierę w Nowym Wiśniczu i przed Dębicą odwiedziła Chrzanów, Oświęcim, Jaworzno, Łomżę i Myślenice.

Warto ją zobaczyć, gdyż jej wyjątkowość polega przede wszystkim na różnorodności prezentowanych prac, technik plastycznych i wielości spojrzeń na świat. Poza klasycznym malarstwem są tutaj grafiki, rzeźby, metaloplastyka, szkło, fotogramy itp. Wręcz obowiązkowa wystawa dla wszystkich nauczycieli plastyki w Dębicy, którzy mogą swoim uczniom w jednym miejscu pokazać wiele sztuk plastycznych.

Przypominamy, że Galeria Sztuki MOK mieści się przy ulicy Akademickiej 8. Wystawę można oglądać w godzinach pracy Galerii: poniedziałek – piątek od 9.00 do 17.00, sobota od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00. Wystawę „Interferencje – wernisaż jednej pracy” można oglądać do 7 stycznia. Wstęp wolny.