Przez kilka najbliższych dni w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można obejrzeć prace, które wpłynęły na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Słowian Doliny Wisłoki – Palana Gera pod hasłem „Wędrówka do Korzeni Słowiańskich czyli jak to 1000 lat temu było”. Był to już III Podkarpacki Konkurs Plastyczny o Tematyce Słowiańskiej, który współorganizował MOK w Dębicy.

Na konkurs wpłynęły 44 prace w kategorii płaskiej i przestrzennej. Oceniało je jury w składzie: Ryszard Kucab, Mariola Zając i Małgorzata Daniek z Galerii Sztuki MOK oraz Dominika Jarosz, koordynator konkursu z ramienia Stowarzyszenia Słowian Doliny Wisłoki Palana Gera.

W kategorii płaskiej w grupie wiekowej uczniów klas I-III przyznano następujące nagrody: I miejsce Dominice Kosińskiej z Zespołu Szkół w Pustkowie, II miejsce dawidowi Grabcowi ze Szkoły Podstawowej w Woli Ocieckiej, III miejsce Faustynie Ryczek – SP w Zasowie. Wyróżnienia: Amelia Góra z SP nr 10 w Dębicy, Franciszek Kosiński z Zespołu Szkół w Pustkowie oraz Piotr Kozioł z SP w Woli Ocieckiej.

W tej samej kategorii w grupie uczniów starszych klas szkół podstawowych (IV-VI) I miejsce przyznano Dawidowi Grzywaczowi z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich, II miejsce Krystianowi Ryczkowi z SP w Zasowie, III miejsce Zuzannie Król z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Różański z SP w Gumniskach, Sylwia Gadziała z SP w Zabrniu i Zuzanna Bachórz z SP w Skrzyszowie.

W kategorii przestrzennej uczniów klas IV-VI I miejsce jury przyznało Wiktorii Pająk z SP w Otałęży, II miejsce Kamilowi Misiakowi z tej samej szkoły oraz III miejsce Dawidowi Gąsiorowi z SP w Dobryninie. Wyróżnienia: Aneta Adamczyk z SP w Otałęży, Jakub Stefanowicz z tej samej szkoły oraz Jakub Grzyb z SP w Gumniskach.

Konkurs został objęty patronatem Gminy Dębica, Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Posła na sejm RP Kazimierza Moskala, a także wsparty przez AD Polska oddział Dębica. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal ziemiadebicka.pl.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

 

Galeria zdjęć