Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy: Agnieszka Jankowska, Wojciech Mendzelewski - „Struktury - tekstury”. Wernisaż odbędzie się w 21 kwietnia o godz.19. Wystawę będzie można zobaczyć do 14 maja.

Agnieszka Jankowska

Urodzona w 1968 roku. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1994 r. Doktorat i habilitacja na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1998 r. pracownik naukowy w Zakładzie Kształtowania Przestrzeni Design i Rysunku Uniwersytetu Rzeszowskiego. W dorobku artystycznym udział w  ponad 160 wystawach indywidualnych i zbiorowych  w kraju i zagranicą. Członek ZPAP Okręgu Lubelskiego. Laureatka Nagrody Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie w konkursie malarstwa i rzeźby, „Autograf 2005”- Lublin 2005 r., Grand Prix „Salon Wielkopolski” 2010 r. Grand Prix ,,Salon Wielkopolski’’ 2012 r., Wyróżnienie 8 Międzynarodowe Biennale Miniatury 2014 r., Wyróżnienie „ Salon Wielkopolski ”2015r., I miejsce Międzynarodowe Biennale Obrazu Quadro-art. Łódź 2016, I Honorowe Wyróżnienie III Międzynarodowy Konkurs Artystyczny Pejzaż Współczesny Częstochowa 2016.W swojej działalności artystycznej zajmuje się rzeźbą, tkaniną, malarstwem i rysunkiem, często łączy  techniki, tworząc unikatowe obiekty strukturalne.

Wojciech Mendzelewski

Urodzony w 1969 r. w Lublinie. Absolwent IWA UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko w 1994 r. Doktorat na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana  Matejki w Krakowie w 2007 r.
Od 1997 r. pracownik dydaktyczny  w Zakładzie Rzeźby Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. W latach  2009-2012 adiunkta w Zakładzie Rzeźby i Ceramiki prof. Adama Myjaka na WA UMCS w Lublinie. Obecnie adiunkt w Zakładzie Rzeźby i Technik Szklarskich dr hab. Ireneusza Wydrzyńskiego. W latach 2006-2007 Asystent na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. Od maja 2010 roku Prezes ZPAP Okręgu Lubelskiego.
W dorobku artystycznym 18 wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu pokazach zbiorowych. Autor kilkunastu rzeźb plenerowych: Inowrocław, Jaworzno, Józefów, Mrągowo, Lublin.
Uczestnik i laureat wielu konkursów rzeźbiarskich między innymi: Konkurs na Rzeźbę o Tematyce Muzycznej, Lublin 1997 r. - wyróżnienie; konkurs na Pomnik Romana  Dmowskiego w Warszawie , Warszawa 2005 r.- nagroda główna; Ogólnopolski konkursu na wykonanie rzeźby „Puckiego Kapra”, Puck 2014 r – nagroda główna.; konkurs malarstwa i rzeźby „Autograf 2005”, Lublin 2005 r. - III nagroda; „Autograf 2008” konkurs malarstwa i rzeźby, Lublin 2008 r. – wyróżnienie; 9 Międzynarodowy Salon Sztuki „Homoquadratus Ostroviensis” Ostrowiec Świętokrzyski 2008 r. – wyróżnienie;  „Salon Wielkopolski 2010”, Czarnków 2010 r. – wyróżnienie; „Salon Wielkopolski 2015”, Czarnków 2015 r. - Nagroda Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego; 13 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski 2016 r. – wyróżnienie.