Przez najbliższe 4 tygodnie dębiczanie mogą obejrzeć w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury Wystawę Środowiskową Dębica 2017. Jest to już 26 wystawa o tym charakterze. Uczestniczy w niej 39 artystów, w tym kilku debiutantów.

Jak tłumaczy Ryszard Kucab, kierownik Galerii Sztuki MOK doroczna wystawa środowiskowa, to kolejna konfrontacja autorów prezentowanych prac z odbiorcami. Tej konfrontacji poddają się następujący twórcy: Anna Bączek, Teresa Bednarczyk-Czech, Zbigniew Czech, Monika Czerwiec, Wiesława Ćwik, Piotr Fic, Oktawia Furtak, Magdalena Gawron, Dariusz Grabowski, Edyta Hazer, Urszula Iwańska, Grażyna Jałowiec, Wacław Jałowiec, Anna Jando-Roztoczyńska, Piotr Albert Koczaj, Stanisław Kopacz, Sylwia Natalia Kopeć, Barbara Kozicka, Agnieszka Krawczyk, Marek Krystek, Ryszard Kucab, Marian Matłok, Piotr Nizioł, Ewa Nowak-Ryszkiewicz, Grażyna Oleksy-Duda, Lucjan Orzech, Agnieszka Osak, Maria Podhorecka-Broniek, Danuta Polniaszek, Małgorzata Pruchnik-Cabaj, Roman Przewoźnik, Natalia Rachwał, Jolanta Samborska, Grupa Solarigrafia Dębica, Julia Szumańska, Marek Szymaszek, Adam Sypel, Aneta Urbanek, Karolina Żmuda.

W wernisażu wystawy uczestniczyli m.in. Wojciech Iwasieczko, zastępca burmistrza Dębicy, Andrzej reguła, starosta powiatu dębickiego, Jan Borek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

Warto dodać, że efektownym dodatkiem do wystawy jest katalog prezentujący prace artystów oraz ich krótkie biogramy. Sponsorem katalogu jest Starostwo Powiatowe w Dębicy.

I na koniec przepisujemy z katalogu uwagę ogólniejszą Ryszarda Kucaba, kierownika Galerii Sztuki: „Czy sztuka może zmienić świat na lepszy? Czy może obalać totalitaryzmy, zmieniać autorytarne rządy? Chyba nie... Ale może zmieniać nas wszystkich – twórców i odbiorców”.

Galeria Sztuki przy ulicy Akademickiej jest czynna przez 7 dni w tygodniu i można ja odwiedzać bezpłatnie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00, w soboty od 10.00 do 14.00 i w niedziele od 13.00 do 17.00.

 

GALERIA ZDJĘĆ

fot. Andrzej Janiec

 

Galeria zdjęć